Банер на Головну Сторінку - Купити Divi Builder
Анализ рынка ниши и конкурентов

Аналіз ніші, ринку та оцінка конкурентів

Залежно від масштабів вашого бізнесу аналіз ринку та оцінка конкурентів може набувати різних форм і містити різні дані. Він може відрізнятися через специфіку компанії, галузі, в якій вона працює, регіону, в якому вона працює, сфери діяльності та стратегій, що застосовуються у бізнесі.

Аналіз, щоб він був ефективним, має бути адаптований саме до потреб вашої компанії. Інструменти, які ми використовуємо, дозволяють отримувати інформацію, яка допомагає оцінити вашу перевагу (виявити недоліки) перед конкурентами. Або, принаймні, скоротити дистанцію між вашими стратегіями та методами, що використовуються вашими конкурентами.

Чому потрібно аналізувати конкуренцію?

У нинішніх ринкових реаліях складно знайти компанії, які не мають конкуренції. Навіть якщо ваш бізнес має монополію у певній ніші, він ніколи не діє ізольовано від конкурентів. Ваш конкурент може працювати за кордоном, і тоді варто поспостерігати за його діяльністю, щоб він несподівано не здивував вас виходом на ринок, на якому ви домінуєте.

Також може статися, що ви єдина організація у місті, яка надає населенню певні послуги. Однак той факт, що в даний момент немає конкуренції, не означає, що ваш успіх не обвалиться будь-якої миті. Зрештою, може статися так, що конкурентом буде не компанія, яка надає аналогічні послуги або виробляє аналогічні товари, а якийсь підприємець, який застосовує ті самі методи управління проектом, що й ви.

Нині конкурентна перевага забезпечується як кінцевим продуктом чи послугою, їх якістю, упаковкою чи доставкою замовнику. Досвід взаємодії клієнта з брендом та емоції, які він викликає у кінцевому споживачі, стають все більш важливими. І це також може бути предметом аналізу конкуренції.

Що таке аналіз ринку та оцінка конкурентів?

Аналіз ніші та діяльності інших бізнесменів – це аудит конкуренції та ринкового середовища, щоб дізнатися про всі переваги, плани, цілі, а також про сильні та слабкі сторони діяльності ваших потенційних конкурентів, сьогодення чи майбутніх.

Для малого та середнього бізнесу цей аналіз фокусується в основному на продуктах, послугах і всіх супутніх заходах, таких як спосіб доставки, ціна, обсяг операцій тощо.

Как часто нужно делать анализ рынка конкурентов?

Як часто потрібно робити аналіз ринку конкурентів?

ПОСТІЙНО. Спостереження за конкуренцією та ринковим середовищем має відбуватися безперервно. Однак систематизацію слід встановлювати на конкретний період, наприклад, раз на півроку, щорічно – залежно від динаміки роботи вашого бізнесу.

Завдяки встановленому періоду ви легко зможете визначити свою конкурентну перевагу або її відсутність по відношенню до інших гравців на ринку та вжити відповідних дій. Звичайно, можна робити це і частіше за певні терміни: коли ви бачите дії ваших конкурентів, тоді і реагуйте. Проте варто час від часу вивчати узагальнені дані та показники.

Як аналізувати ринок та конкуренцію

Після введення в пошуковому рядку запиту «Порівняльний аналіз конкурентів» першими у видачі з’являться пропозиції компаній, які можуть провести такий аудит. Однак, хоча ці організації спеціалізуються на таких видах діяльності, жодна зовнішня компанія не зможе замінити вам свій власний аналіз.

Тим більше, якщо у вас невеликий бізнес-проект. Аналіз ринку та оцінка ваших конкурентів, по можливості, повинен проводитися вами самостійно, оскільки, виключно, тільки ці результати будуть максимально якісними та об’єктивними.

Аналіз може проводитись за допомогою різних форматів – найголовніше, це вибрати найбільш зручні для сприйняття та читання інструменти.

Пам’ятайте, що дані потрібно зіставляти, тому запис ваших досліджень у Word’і не призведе до досягнення поставленої мети повною мірою. Щоб мати можливість порівнювати дані, потрібно використовувати Excel (або аналогічний документ) і Power Point (або аналогічний). Графіки будуть також особливо корисні.

Все має бути зібрано в одному документі, щоб полегшити порівняльний аналіз – всі характеристики потрібно підбирати лише індивідуально.

Як ми робимо аналіз ніші, ринку та оцінку конкурентів

У першу чергу звертаємо особливу увагу на представленість в інтернеті різних гравців вашої ніші. Насамперед аналізуємо сайти ваших бізнес-суперників. Сайт – це фундамент будь-якої онлайн-торгівлі. Через аудит сайту ми збираємо основну частину інформації про діяльність компанії.

Є кілька основних характеристик, що повною мірою показують діяльність будь-якої компанії:

 • Представленість / веб-сайт / SMM
 • Цільова аудиторія ніші
 • Товар чи послуга
 • Область продажу
 • Ціна / акції / знижки / бонуси
 • Доставка / варіанти оплати
 • Просування / реклама
 • Партнери / співробітництво

Можна проаналізувати набагато більше показників, але наведені вище критерії є стандартом того, які області потрібно порівнювати, щоб вжити заходів щодо покращення конкурентної переваги. Ми не афішуємо свої методи роботи в даному напрямку, але робимо все якісно, сумлінно та відповідально.

Замовляйте аналіз ринку та оцінку своїх основних конкурентів у нас, і ми гарантовано зберемо та представимо вам повну картину того, що відбувається у вашому бізнесі. Розцінки вказані на головній сторінці цього сайту. Щоб туди перейти клацніть СЮДИ.

Замовте послуги, заповнивши поля Форми та найближчим часом ми зв'яжемося з вами для узгодження усіх нюансів

  Хостинг CityHost
  Залишити відповідь
  Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *

  Менеджер
  Мы готові вам допомогти